Kane and Lynch Dead Men

1024 MB

• , zakoupeno v Key4you

• Skvělá hra pro dva.
    • Krátká

Skvělá hra pro dva, ale krátká.

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Akce, Jednoduché ovladání parťáka ( Lynch ), Hodně střílení,
    • Rozmanité herní prostředí ( ulice, diskotéka, banka ), Dalo by se říci až filmový příběh, navyková..., Multiplayer
    • Náročnost na hardware, Slabé detaily prostředí, Šlo to dotáhnout do dokonalosti..., Trochu nereálná účinnost zbraní.

Hry hraji cca 15 let. Dohráno a hráno od Dooma až po Counter strike či Diablo Baldurs Gate a teď Gothic 2 Noc Havrana - 6. poslední kapitola - Mág, Duna 1 až Panzer General Cold War. Slovíčkem až myslím i mezi-produkty Warcraft 1 až 3, Duken Nuken 3D atd. - je toho hodně až se možná stydím. PS 2 - dohráno cca 30 her.

Produkt jsem vybral kvůli recenzi a ačkoliv dostal jen 70 procent, tak mne zaujala možnost ovladání spojence Lynche, jemuž ve hře dáváte úkoly pomocí kláves 1,2,3. Kryj mě, pojď se mnou, zůstaň - nevím teď v jakém pořadí to bylo. Tím veškérá zábava krom střílení končí. Střílení je tu dost. Během mise občas bráníte určitou lokaci ( sklad ) než dorazí posily jindy máte chránit důležitou osobu pak někoho unesete. Nemohu si pomoci,ale při hraní této hry jsem se vrátil o několik let zpátky. Příběh by možná stal za zfilmování, protože dvojka hlavních hrdinů záporáků prostě musí bavit. Především pan Lynch jehož jako partnera ovládáte pomocí kláves viz nahoře a dialogy s Kanem ( Vy ) Vám připadnou jak od Tarantina ( Vincent, Jules - Pulp Fiction). Vše ostatní znáte, protože pokud jste hráli Hitmana tím stylem, že ustřelíte hlavu všemu co se hýbe tak je to to samé, ale jste dva ( někdy i víc, protože Vám kryje záda komando či několik jednotlivců, jež se Vám snaží práci usnadnit ). Pokud to dostanete ( rozuměj koupíte kulku ) tak k Vám většinou někdo přiběhne a píchne Vám adrenalin, ale pokud dostnete injekcí víc než je zdrávo ( u každé mise mi to přišlo jinak ), tak už to prostě nerozdýcháte a začínáte od checkpointu ( záchytný bod, kdy se sama hra uloží po určitém postupu v dané misi ).

Hru doporučuji pouze Těm co mají vyšší než 2,4 GHz AMD, 2 GB Ram 8600 Ge Force, protože jinak si hru neužijete na plné detaily a při 800 na 600, což mě přišlo hratelné byla hra nehezká.

Pokud Vás baví akce a drsný humor, tak si ji zahrajte. Ovladání mi přišlo jednoduché a krytí za zdí či střílení naslepo má stále své kouzlo a to, že Vám kryje někdo záda prostě baví.

Proč ano - Akce, Akce, Akce....and Lynch.

Proč ne - Hitman, Max Payne, Gun - Jsou to starší Hry ale poběží Vám na plné detaily a pobavíte se více. Je pravdou, že konkrétně Max je k této hře nejblíže a tudíž proč hrát něco co už tu bylo a přitom to mohlo být dotaženo do konce a mohla to být bomba. Hra pro více hráčů zcela jasně vypovídá o ambicích tohoto nenaplněného projektu.

Verdikt - 6/10

Max Payne 9/10

Gun 8/10

Dávat si pozor při každém nákupu nelze, protože pokud máte hry rádi a nečtete recenze podobně jako tuto, tak si ji do max 200 korun pořiďte na Aukro.cz tento produkt - zahrajte si jej a pokud budete mít pocit, že Vás to baví nenechte si ji mnou znechutit. Pro ostatní doporučuji tipy nahoře.

• , zakoupeno v MicroGames.cz

Procesor
2 GHz
Požadovaná RAM
1024 MB

Kane and Lynch: Dead Men. Tvůrci série Hitman z IO Interactive vytvořili third person akční střílečku, kde se potkáte s pošahaným žoldákem a léčený psychopatem. Přes vzájemné antipatie jsou tito dva hlavní hrdinové svedeni na společnou cestu. Hráči postupně rozplétají složité osudy hlavních hrdinů, kteří dobro a zlo rozlišují brutálnějším způsobem, než si většina lidí dokáže vůbec představit. Kane and Lynch je jednou z nejočekávanějších her roku 2007.

Features

• 2 působivé hlavní osobnosti.
  • hra obsahuje bankovní loupež, únos, slaňování z budov, střílení za běhu nebo z jedoucích vozidel, překvapivé útoky a pouliční boje.
  • nabité akce se skutečnými zbraněmi.
  • ovládání posádky až 6 členů.
  • spolupráce dvou hráčů v offline režimu.
  • vylepšená online hra pro více hráčů Výrobce:

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaDárek% Slevový kódKe stažení94 % • 11 785 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace

• Ke hrám Kane and Lynch jsem se dostal jen díky volně dostupné demoverzi druhého dílu. Nikdy předtím jsem o těchto kouscí...

Zobrazit celou recenzi na dbher.cz

• , zakoupeno v Key4you

• Skvělá hra pro dva.
    • Krátká

Skvělá hra pro dva, ale krátká.

• Dobrý ale krátký děj,střílečka,akce

Velmi levná hra která ani nejde na prodej a nevím proč.Není to velkej zázrak ale určitě to není odpad sice se mi hra zdála poněkud malá s obyčejnou grafikou ale odehrál jsem jí a určitě nestála za to abych jí v půlce přestal hrát.

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• - Pěkná grafika, přesto nenáročná
    • - ovládání je celkem povedené nic mi nevadilo
    • - CZ titulky
    • - Příběh hry je absurdní a dost nevysvětlenej
    • - Velice vulgární hra bez děje
    • - Vždy se najednou objeví desítky protivníku a hráč ani neví proč je má zabíjet.
    • - Pro mě hra bez emocí ! ! ! nedohrál jsem ani 1 díl a druhý zatím nevím

Graficky a hratelně jde o pěknou hru, snad jen ten průběh hry a postava za kterou hrajeme je doslova odfláklá, jako by to tvůrce nebavilo a dali tam jen masakr a sprostý slova, nanic Víc ta hra nemá !

• + příběh
    • + coop mod
    • + zvuky a soundtrack
    • - krátká kampaň
    • - bugy

Svěhá hra s filmovým zážitkem. Jako kdyby to byl film od Tarantina.

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Akce, Jednoduché ovladání parťáka ( Lynch ), Hodně střílení,

Proč ano - Akce, Akce, Akce....and Lynch.

Verdikt - 6/10

Max Payne 9/10

Gun 8/10

• , zakoupeno v MicroGames.cz

• výborná grafika,hratelnost

---mám rád střílečky podobného žánru,kdy to má i nějaký příběh

• Zpracování zbraní a chování postřelených lidí
    • Multiplayer
    • Soundtrack
    • Technické nedostatky
    • Bugy

Kane and Lynch, hra od tvůrcu her ze série Hitman, by opravdu neměla padnout do rukou lidem pod 18 let nebopsychicky vyšinutým. Partičku tvoří Kane aneb vrah odsouzen k trestu smrti a Lynch, psychopatický zabiják, který bez léků nevydrží ani minutu. Grafika je mírně zastaralá, a celkový dojem ze hry kazí špatná AI nepřátel.

• filmový trhák
    • nabouchaný příběh
    • kvalitní dabing
    • velmi solidní soundtrack
    • multiplayer
    • nekvalitní rozporuplné technické zpracování
    • fyzika
    • bugy

Příběh

Stejně jako v minulé recenzi bylo srovnání dvou her podobného žánru, tak i dnes bychom mohli srovnávat. Nemyslím si, že si každý ihned vzpomene na podobnou hru, ale přesto se najdou i tací, kteří si vzpomenou. Samozřejmě se jedná o čistokrevnou brutální pařbu od Rockstar Games nesoucí jméno Manhunt. Námět srovnávat můžeme, ale druh násilí v obou hrách je odlišný. Proto hned v úvodu Vás ujišťuji, že dílo autorů Hitmana se hraje mnohem lépe než o pár let starší dílo Rockstar Games. Je spousta důvodů, proč to tak je. Jedním z nich je právě to, co dílu Rockstar Games chybělo nebo spíše bylo odfláknuté. Tím je samozřejmě příběh a celá dějová linie. Vše se točí kolem dvou „hlavních hrdinů“, Kana a Lynche, kteří se zpočátku naprosto nehorázně nenávidí, a skupiny The7, která má na svědomí nemálo bankovních loupeží. Vrah Kane nechá jednoho dne při velké akci pozabíjet své kolegy, sebere peníze a utíká, jenže je dopaden a má být za své činy popraven. Naštěstí The7 útok přežili a Kana z vězení vysvobodí v čele s psychopatem Lynchem právě v den popravy. Tím to však nekončí, ba naopak všechno teprve začíná. Jak již výše bylo řečeno, zpočátku vztah dvou hlavní hrdinů není zrovna dobrý, ale postupem času si navzájem zachrání život a začínají si čím dál více rozumět. Vzájemné porozumění avšak komplikuje povaha obou postav, jenž Kane je zrádce a nelítostný vrah a Lynch je psychopat, který když si nevezme prášky, je schopný povraždit všechny kolem sebe. Vydávají se tedy spolu, ač neradi, hledat schované peníze, ale vše se komplikuje; na scéně se objevují další grupy a nepřátelé, navíc musí Kane řešit rodinné problémy. Rozmanitost misí je velmi propracovaná, podíváte se do nesnesitelného vězení, do mrakodrapů napěchovanými nepřáteli a civilisty, na Kubu, kde zrovna řádí občanská válka, zkusíte samozřejmě klasické drsné městské prostředí, ale dojde řada i na neprostupnou džungli. O atmosféru, napětí, adrenalin a akční filmový zážitek tedy nouze není. Celý příběh je ohromující a velmi záživný, jen ho trošku sráží nemožnost výběru postavy. Po celou dobu tedy můžete hrát pouze za osobu Kana. Možná by hře ještě prospělo více volnosti, postup se mi zdá docela hodně lineární a není možné nic ovlivnit svým postupem hrou.

Styl a způsob hry

Jaký typ akce Vás vlastně čeká? Hra se hraje z pohledu třetí osoby, po většinu doby se chodí a střílí, ale jsou samozřejmě i výjimky, jako je například akční honička v autě po městě a na dálnici s policisty v zádech. Bohužel vše je z pohledu osoby, která vždy jen střílí. Když už zmiňuji střelbu, chtěl bych zmínit nepřesnost zbraní, která je u automatických zbraní opravdu hrozná a zpočátku si musíte trošku zvyknout. Stejně tak si zvyknout je potřeba i na systém krytí, který je trošku odlišnější než např. u Gears of War či Rainbow Six Vegas. Co se týče nesení zbraní, můžete mít u sebe maximálně jednu pistoli a jednu těžší zbraň. Systém uzdravování je kombinací několika her, kdy prakticky neexistuje ukazatel zdraví, ale po několika násobném zásahu postavy obraz zrudne a podivně se houpe. Pokud již dojde k Vaší smrti, ještě stále nemáte prohráno; jeden z Vašich spolubojovníků Vás může oživit, avšak nic nelze praktikovat do nekonečna, a proto je tato funkce oživování omezena na dvě injekce. Stejně tak i Vy můžete ošetřovat členy týmu. Ano správně, říkám týmu, protože nebude s Lynchem samozřejmě sami. Celkem se Váš tým může skládat z maximálně pěti členů, kterým můžete dávat rozkazy a ke konci hry Vás dokonce čeká podpora až šestnácti-členného týmu žoldáků. Rozkazy pro tým nejsou nijak moc propracované, ale u tohoto typu hry, to bohatě stačí. Jsou na výběr klasické rozkazy, jako je útok, krytí, následování a přesun na určitou pozici a poté se vybíráte, konkrétní osobu nebo tým, které rozkaz přidělujete. Lehké, jasné a praktické. Přesně takhle jsem si tento systém rozkazů představoval.

Kane and Lynch: Dead Men
    Taktická stránka hry a zmatená AI

Zpočátku hra působí velmi slibně, ale po zahrání prvních pár levelů, zase až tak dobrý pocit jsem neměl. Na jednu stranu se hra snaží být taktická, a to již tím, že nejste sám a hrajete jako tým, ale na druhou stranu, spolubojovníci v přestřelkách jen tak zběsile pobíhají a působí dojmem „fackovacích panáků“, kteří nechají do sebe střílet a spíše než vražedná monstra, jen odreagovávají nepřítele, aby jste měli více prostoru postoupit dále. Nejhorší na tom opravdu je skutečnost, že skoro veškeré vybíjení nepřítele je jen na Vás, což ztrácí na atraktivitě týmové spolupráce. Bohužel ani nepřítel nedisponuje kvalitní AI, dokonce je situace ještě horší. V rámci velkých prostranství bych čekal více spolupráce, vzájemné krytí, sevření nepřítele či zahnání do „slepé uličky“, avšak to se naneštěstí nekoná. Je to opravdu obrovská škoda, že autoři nedokázali využit potenciál herního systému. Občas se objeví i bugy, kdy nepřítel stojí přímo proti Vám, jak pošuk do Vás hrne jeden zásobník za druhým a vůbec ho nezajímá, že po něm střílí ostatní, či dokonce Vy osobně. Ale samozřejmě nemůžu jen kritizovat, ale musím být objektivní. Vyskytují se i situace, které jakoby z oka vypadli akčním trhákům z pláten kin. Tím jsou různá překvapení a převraty, spolupráce SWAT jednotky, rychlé přestřelky, atp. Škoda nevyužité taktické stránky hry.

Prostředí a fyzika hry

Zpočátku jsem si připadal, jak v pět let staré hře. Prostředí zelo prázdnotou, vše mi přišlo vcelku strohé, nenápadné a odpudivé. Přesně tak, jak bych si novou hru nepředstavoval. Možná by mě to udivilo před pár lety, ale nebudeme si nic nalhávat, v dnešní next-gen době, je to nevyhovující. Stejně tak i fyzika hry, která má opravdu co dohánět ve srovnání s dnešními tituly. Samozřejmě, že nějaká ta destrukce prostředí nechybí, ale opět platí to samé, jako i v případě prostředí. Stejně jako u AI se i zde pár šťastných míst najde a hra dostane naprosto jiný spád a dojem ze hry se díky těmto chvilkám určitě zvýší v dobrém slova smyslu. Určitě nemohu opomenout kvalitní animace a kvalitní zpracování postav.

Technické zpracování

Kane and Lynch: Dead Men není po grafické stránce nic extra, avšak dokáže i zaujmout. Trošku mi to připomíná situaci u akční a závodní hry Driv3r, kde nám autoři servírovali kvalitní filmový zážitek, ale technické zpracování a optimalizace stály za houby. Zde je situace obdobná. Grafické zpracování je na úrovni dvou let starých titulů, někdy je to i horší. Ale právě tato hra je důkazem, že grafika není všechno. Postupem času na horší grafiku zapomenete, nebo spíše si zvyknete, a Váš hlavní zájem bude, stejně jako i v mém případě, směřovat na spád celého děje a zajímavého chytlavého příběhu. Co se naopak povedlo, je zvuková stránka hry, přesněji špičkový dabing, který Vás opravdu vytrhne, zvláště profesionální přirozené herecké zpracování. Stejně tak parádní jsou i zvykové efekty a soundtrack, který náramně sedne k divoké akci, kde výstřely, bouchání prázdných nábojnic, odskakování kulek, krev a násilí neberou konce. Zde velice autory chválím, odvedli veliký kus práce.
    A to je všechno??

Určitě ne. Příběh je tak chytlavý a originální, že si klidně zaslouží opakované hraní, i přes těch mnoho nedodělků a chyb, které Kane and Lynch obsahuje. Možná moje kritika v předchozích odstavcích někoho odradí, ale tato kritika není důvodem odsouzení hry jako „Je to špatná hra, to nechci“. Tak to určitě není. Jak jsem již výše zmiňoval, technické zpracování nedělá hru, zvláště pak grafická stránka hry. Tato hra je odlišná a jiná než ostatní. Největší síla tohoto trháku tkví ve filmovém zážitku, silné atmosféře, zvukové stránce hry, hlavně je založena na velmi povedeném příběhu a v neposlední řadě, povedené dvojce gangsterů.

Multiplayer

Jelikož jsem vášnivým hráčem multiplayer her, byl jsem velice zvědavý na multiplayer této filmové pecky. Již z dřívějších rozhovorů s autory hry, vím, že hra měla obsahovat jakýsi, mimochodem můj velmi oblíbený mód, kooperativní multiplayer. Nakonec ho hra opravdu obsahuje, a to hned ve dvou módech. Jedním z nich je klasický „splitscreen“ na jednom počítači. Zde bohužel musím konstatovat, že zpracování není moc šťastné a ten, který bude hrát na klávesnici s myší, má vůči druhému hráči, hrajícímu na gamepadu, určitou výhodu v rychlosti, jelikož ovládání na gamepadu není zrovna moc dobře zvládnuté pro PC hráče. Navíc hra se stává mnohem náročnější na hardware, kvůli rozdělení obrazovky, kde počítač musí vykreslovat dvě, na sobě nezávislé scény. Pokud však máte dostatečně rychlé PC, originální ovladač z XBOX 360 či PS3, určitě si užijete velkou porci zábavy a už se od monitoru neodlepíte. Druhým a pro někoho možná přijatelnějším je klasický online multiplayer, přesněji pod názvem Fragile Alliance. Oproti Coop módu se liší vlastními misemi s úkoly. Jsou tu i různé vychytávky v podání podrazu, zda své spoluhráče podrazíte, zabijete a vezmete si jejich podíly z lupu, tzn. čím větší podraz, tím větší skóre a z toho plyne do dalšího kola lepší vybavení. Zabití hráči se pak postaví na druhou stranu, v případě smrti u gangsterů se postaví na stranu policie či drogových baronů. Určitě na Vás čeká solidní zábava a byl by hřích, multiplayer nezkusit.

Závěr

Jednoduše řečeno, suprový drsný filmový trhák s nabouchaným příběhem, kvalitním dabingem a velmi solidním soundtrackem. Avšak i to nestačí na plné kladné hodnocení. Bohužel hra obsahuje nekvalitní rozporuplné technické zpracování, fyzika a bugy, za kterým možná stojí nedostatečný kapitál či nedostatek času na vývoj hry. Ať tak či jinak, hra není špičkou v dnešní next-gen době. Dále je škoda nevyužití celého potenciálu hry, zvláště co se týče AI spolubojovníků a nepřítele a jeho taktizování postupu. To je opravdu velká škoda, která hru sráží o několik procent dolů. Naopak hru vyzdvihuje velmi zábavný multiplayer, která Vás nenechá v klidu. Každopádně doporučuji, už jen kvůli filmovému zpracování a multiplayeru.

Hodnocení: 78%
    HW požadavky

HW nároky: AMD Athlon XP 1800+ či ekvivalent Pentium 4, 1GB RAM, Geforce 6600 128MB či Radeon X1300, HDD 7GB