Hitman (The Complete First Season) (Steelbook Edition)

Žánr

• Grafika
    • Dlhá hratelnost
    • Skvelé ovládanie
    • Velká volnost pohybu a sposobov zneškodnovania nepriatelov
    • Po čase sa zdajú byt niektoré úseky opakujúce sa...
  • , zakoupeno v JRC Czech

• Velmi poutavý obsah
    • Skvělá grafika
    • Plno možností, a stylu hraní hry
    • Není s češtinou
    • Celkem rychle hru dohrajete
  • , zakoupeno v Kuma.cz

• Hra je v krabicové verzi, která je určena pro Steam.
    • Napínavé, spoustu způsobů, jak splnit misi.
    • Žádné. Na nic jsem nenarazil.

Hru jsem si vybral na základě recenzí na internetu, od kamarádů.
    Dříve jsem o ní slyšel a trochu jsem jí znal z minulosti.
    Hru doporučuji všem, kdo rád hraje hry, kde se úkol může splnit více možnostni, práce agenta na čistém odklizení těla z místa a rychle zmizet, převlékání, aby jste se dostali na určité místo atd.

Žánr
Game Of The Year (GOTY)
Complete Edition
Director's Cut
DLC

Kompletní vydání HITMAN: The Complete First Season obsahuje následující bonusový stahovatelný obsah:

• Tři bonusové balíčky misí, včetně misí The Icon a House Built on Sand, plus nadcházející misi Landslide.
  • Orig#inální herní soundtrack.
  • Dokumentární film The ‘making of' HITMAN.
  • Balíček HITMAN Requiem Blood Money Pack.

Vítejte ve s#větě najemných vražd, stvořeném pro milovníky těch nejzazších temných míst moderního s#věta. Přesně těch, kde nejde o národy, spravedlnost nebo slitování. Špinavý sv#ět plný vražd a intrik.

Sv#ět Hitmana. Čeká vás pět epizod, ve kterých se Agent 47 věnuje tomu, v čem je obsolutní špička - odstraňování nepohodlných osob. Čekají vás obrovské úrovně se spoustou osob a herních možností, ale pouze jeden hlavní úkol - sprovodit ze sv#ěta svůj cíl a splnit zakázku.

HITMAN: The Complete First Season představuje ultimátní fyzickou verzi hry s vice než 100 hodinami hratelnosti. V rámci tohoto kompletního vydání navštívíte všechny lokace z první sezóny a zahrajete si epizody jako je Prologue, France, Italy, Morocco, Thailand, USA a Japan.

Hrajte za Agenta 47 a postarejte se o odstranění ostře sledovaných cílů v intenzivním špionážním thrilleru napříč sv#ětem zabijáků.

Hlavní rysy PC Hitman The Complete First Season Steelbook Edition:

• V roli nekompromisního zabijáka, Agenta 47, se stanete součástí sv#ěta bez pravidel.
  • Po boku s Dianou Burnwood a sílou International Contract Agency operujete po celém s#větě, plníte nejtěžší úkoly a odkrýváte konspirace.
  • V obrovském a svobodném sv#ětě je jen vaší volbou jak vyřešíte svůj úkol. Zda použijete hrubou sílu nebo tiché a chladnokrevné odstranění cíle.
  • Paříž, slunná Itálie, trhy v Marrákéši a řada dalších exotických lokalit se stanou vaší přestupní stanicí.
  • V novém Hitmanovi dostáváte naprostou svobodu konání. Kam půjdete, kdy zaútočíte a koho zabijete - vše je jen na vás.
  • Existuje s#vět, který nevidíme. S#vět, který se vymyká našemu chápání, mimo spravedlnost a zákony etiky.
  • Počet hráčů: 1
  • Online hra pro více hráčů: NE

Doporučený věk: (Rating PEGI)

Minimální konfigurace hry Hitman The Complete First Season Steelbook Edition pro PC :  (minimum system requirements)

• Operační systém: Windows 7, 8 (8.1) nebo Windows 10 (vše POUZE 64 bitové verze )
  • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
  • Paměť: 6 GB RAM
  • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
  • DirectX: Verze 11
  • Pevný disk: 50 GB volného místa
  • Mechanika DVD-ROM
  • Aktivace vyžaduje připojení k internetu a bezplatný účet na službě Steam
  • Internetové připojení pro stažení obsahu do hry.

(některý stahovatelný obsah je časově limitován)

• Grafika
    • Dlhá hratelnost
    • Skvelé ovládanie
    • Velká volnost pohybu a sposobov zneškodnovania nepriatelov
    • Po čase sa zdajú byt niektoré úseky opakujúce sa...
  • , zakoupeno v JRC Czech

• Velmi poutavý obsah
    • Skvělá grafika
    • Plno možností, a stylu hraní hry
    • Není s češtinou
    • Celkem rychle hru dohrajete
  • , zakoupeno v Kuma.cz

• Hra je v krabicové verzi, která je určena pro Steam.
    • Napínavé, spoustu způsobů, jak splnit misi.
    • Žádné. Na nic jsem nenarazil.

Hru jsem si vybral na základě recenzí na internetu, od kamarádů.
    Dříve jsem o ní slyšel a trochu jsem jí znal z minulosti.

• svoboda jednání, nelinearita
    • atmosféra okolí
    • umělá inteligence
    • zábava na dlouhé hodiny díky možnostem zabíjení
    • grafické zpracování a hudba
    • anglický dabing bez přízvuku vždy a všude
    • dosud chybějící překlad
    • optimilizace

Kdo by neznal našeho slavného pana 47čku? Je to již skoro šestý díl, který je tak rozčleněn do epizod. Hra byla dle vývojářů koncipována dle vývojářů jak pro nováčky, tak pro pokročilé fandy celé serie a svou úlohu plní na výbornou.
    Podle mě je to pokročilé Blood Money + Absolution.

HRATELNOST:
    Celá hra se samozřejmě točí kolem Vás a nějakého vytipovaného cíle. Toho máte na mapě najít a zabít, nicméně prioritou je, aby to bylo jako nehoda. Za to Vás hra boduje a ve finále podle toho odmění i penězi. Pokud ale zemře kdokoliv další a nežádoucí, tak za to jsou zase peníze dolů, to samé za spatření kamerou a také pokud Vám to bude trvat příliš dlouho.

Narozdíl od předchozího dílu je hodnocení přeci mírnější a tak nejste penalizováni za podezření či dokonce za vyvolání poplachu, což dává větší svobodu Vašemu jednání.

Vůbec celkově je tento díl mnohem svobodnější než všechny předcházející a každá lokace nabízí mnohem víc způsobů, jak svůj cíl zneškodnit. Zůstaly tu klasické způsoby jako třeba otravy jídlem či shození z výšky až po ty bizarnější kousky, nad kterými se musí hráč pousmát, jako příklad třeba nalákání člověka do kokpitu letadla a pak následná katapultace nebo zlomení vazu během masáže. Naštěstí už je hra i o něco přirozenější, takže žádné zabíjení na svatbě nebo na jatkách, kde chodili hosté v oblecích a kolem se válela mrtvá zvířata.

Ve hře slouží k zabití tzv. Oporttunities, které Vám rovnou i vyšlapávají cestičku a říkají něco ve smyslu "běž tam, seber to, udělej to, počkej na něho..." a pak se už jen koukáte. Některé tyto způsoby lze najít poslechem cizích rozhovorů, některé zase jen leží někde na papíře. Pokud se s tím nechcete zaobírat, lze přímo v menu si vybrat způsob, tím se ale ochuzujete o celkový zážitek ze hry.

Proto se ke hře rádi vrátíte a všechny způsoby objevíte...

UMĚLÁ INTELIGENCE:
    Ano, v roce 2017 jsou tu již mnohem větší pokroky než ve starších dílech, kdy jste prakticky nikomu nesměli lozit na oči.
    Tady se můžete zase samozřejmě převléknout a už nemusíte druhé oklamávat tzv. Instinktem. Je ale třeba se mít před některými lidi na pozoru, kteří Vás ihned poznají a jste podezřelí. Buď je zneškodnit a nebo utéct, což je většinou lepší řešení. A k tomu Vám zase pomůže již zmiňovaný Instinkt, kdy hra zvýrazní postavy a použitelné předměty.

I když není vše tak dokonalé, občas umí okolí taky zmatkovat, když uděláte něco co nemáte, ale s tím jsem se setkal snad jen jednou, proto nechápu nářky na umělou inteligenci. V předchozích dílech to bylo mnohem horší.

ZPRACOVÁNÍ, GRAFIKA A ZVUK:

Opět zde musím pochválit vývojáře za dokonalou atmosféru.

Nejvíce to jde vidět třeba v úvodní misi v Paříži nebo bonusové misi v Itálii, kdy jste na nějakém městské akci, všude hraje hudba, všude hromady lidí (ochranka, technici, policie, civilisté) a do toho zapadající slunce. Připadáte si jak kdyby jste tam stáli a celé to dělali sami, což jsem zažil pouze při zabíjení na svatbě v Blood Money.

Také se již pohybujete v davech lidí, což u předchozích dílů bylo spíše zřídka, tady si musíte zvyknout a taky podle toho přizpůsobit své chování a jednání, což zase zvyšuje obtížnost.

Po grafické stránce je to podle mě nejpovedenější díl z celé serie. Všechno je živé, detailně zpracované a nezaznamenal jsem nějaké rozmazané textury. Dokonce k některým grafickým kartám si lze zapnout HDR režim a to hra vypadá zase o něco lépe.
    Od předchozích dílů zde nejsou žádné částicové efekty, které kazily přirozenost a míchaly umělé barvy do obrazu.

Ke zvukovému projevu mám již výhrady, protože ve Francii či Itálii slyšet pouze anglický dabing bez přízvuku je už celkem na palici. To v Blood Money si autoři dali aspoň tu trochu práce a poslechli jsme si francouštinu. Hudba se tu povedla, i když Jesper Kyd by to svedl zajisté mnohem lépe :)

OPTIMILIZACE:
    Bohužel i na grafické kartě za 7 tisíc jako je RX 480 8 GB, docházelo k prudkým propadům FPS, hlavně především v davových scénách, protože hra vyhlazuje každý objekt což dává zabrat dost i procesoru. Já jsem jel na FX-6300 o 3,5 GHz což už je celkem straší procesor a paradoxem je, že ina přetaktovaném na 4,5 GHZ nedošlo ke změnám.
    Ano vím, že s I5 by to bylo někde jinde, nicméně utrácet v tu chvíli tolik peněz za procesor a desku se mi nechtělo.
    Abych byl upřímný, v benchmarku mi to naměřilo průměr 40 FPS, což stejný průměr jsem měl i v Absolution. Jenže pak jsem se procházel po italském městečku a byl jsem kolikrát i pod 30 FPS, což je dost málo. Pak přišla poslední mise v Japonsku, kde nebyl žádný dav a pod 50 FPS jsem skoro vůbec nešel.

VERDIKT:
    Velmi povedená hra, která zabere opravdu dost času a procvičí vaši fantazii, přičemž přidá i humorné chvilky.
    Zážitek ze hry kazí celkem optimilizace a bohužel i dosud chybějící překlad. Já sice anglicky umím a rozumím tomu, co se po mě chce, ale už nerozumím konverzacím a nebo popiskům cíle.

A ve hře je také spousta narážek neboli tzv. easter eggů. Jako asi ten nejvíc do očí bijící je ten, kdy na vánočním večírku v Paříži hledáte lupiče Harryho a Marva :)