Heroes of Might and Magic 4

• , zakoupeno v GameSale

hodnotím VI ne IV - a je supr

Super

• , zakoupeno v GameExpres.cz

• Plno fajnšmekrů preferuje 3ku, já však nedám na 4ku dopustit, pro mě je prostě nejlepší z celé ságy Heroesu
    • Je to hra na staré PC kdy bylo převážně jedno jádro, takže na novějších windowsech padá po cca 5-20minutách. Musel jsem na fórech hledat spuštění aby nepadala

pro mě prostě pecka srdcovka, navíc v komplet češtině a se všemi datadisky

Žánr
strategické
Doporučený věk (PEGI)

Heroes of Might and Magic IV. Pokračování velmi úspěšné série Heroes of Might and Magic. Hráč ovládá několik hrdinů různých povolání, jako např. Druid, Čaroděj, nebo Rytíř. Díky nim může dobývat města a v nich pak stavět různé budovy. Spolu s hrdiny cestuje nebezpečným fantasy světem, bojuje s nestvůrami (draky, skřety,gobliny, ap.), získává mocné artefakty, tvoří armády z divokých bestií, nebo neohrožených paladinů, které mu pomáhají upevňovat svoji moc. Zajímavý příběh, vynikající zpracování, prvky ekonomických her a Role-Playing a skvělá hratelnost

• , zakoupeno v GameSale

• Pekna hra , pro lidi co to maji radi
    • NEJSEM REJPAL

Je to dobra hra

• zabavná hra
    • po delšim hraní trochu stereotypní

jsem fanda Heroes of might and magic,hru doporučiji všem fantasy fandum

• , zakoupeno v xzone.cz

hra je velmi poutava ale jenom pro ty kterí maji rádi mystycké a logické hry.

• , zakoupeno v POPRON.cz

dárek pro vnučku pod vánoční stromek,nemám zatím reference,ale doposud jsme byli vždy s produkty spokojeni

• , zakoupeno v Aukro.cz

• hratelnost
    • nenáročnost

Hra Heroes of Might and Magic IV doznala oproti předchozím dílům značných změn. Jednou z nejdůležitějších je změna úlohy hrdiny přímo v souboji. Hrdina nyní může útočit zblízka nebo střílet na nepřítele zrovna tak jako běžná jednotka, ale zrovna tak může být zraněn či zabit. Revoluční novinkou je také možnost mít v armádě více hrdinů nebo mít armádu bez hrdiny, která je však neschopna vykonávat některé úkoly jako například zabírání dolů a měst. Další změnou je nový izometrický pohled v mapě dobrodružství i v bitvě. V bitvě došlo k zhuštění šestiúhelníkových políček tak, že se překrývají, což umožňuje lépe zobrazit jednotky o nestandardních velikostech. Dále byl do bitvy přidán prvek krytí jednotky nebo hrdiny před nepřátelskou střelbou z dálky tak, že se nepřítel místo jednotky, do které chtěl vystřelit, trefí do jiné stojící před ní. Jednotky, které umí kouzlit, mají nyní na výběr z více kouzel, další jednotky bojující na blízko umí opětovat útok zároveň s tím, jak na ni nepřítel útočí a jednotky střílející na dálku nově umí opětovat palbu, pokud je na ně vystřeleno.

• cena,
    • hratelnost,
    • nízké HW nároky,
    • grafické propracování a ovládání není tak náročné jako v HoMM5 ani tak primitivní a nudné jako v HoMM3,
    • hodně možností rozšíření jako tvoření nebo stažení nových map nebo nainstalování datadisků,
    • v singleplayeru je to nuda,
    • má málo webů kde se dá sehnat dost věcí do hry,
    • pro multiplayer přes internet je potřeba GameSpy Arcade,

podle mně je HoMM4 lepší než HoMM 1,2,3,5
    V HoMM5 mně štve to otáčení a hejbání kamerou
    a v HoMM3 zase že hrady vypadaj jako nalepenej obrázek

• lepčí grafika oproti předchozímu dílu
    • fantasy prostředí
    • nové kmeny
    • nenáročná grafika
    • nekonečná hratelnost

tuto hru jsem si sehnal ihned po dohrání předchozího dílu heroese... Na první pohled mne hra trochu zklamala... Uživatele který v životě hru nehrál však ne. Ten kdo hrál heroese 3 tak ano, z důvodu že je zvyklý na různé kmeny a ty jsou ve 4 pomíchané.. Avšak graficky to hru kompenzuje na výbornou a doporučuji všem vyznavačům tahových her. U této hry se dá zůstat i celý den:D